HİZMET SÖZLEŞMESİ

SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞE GİRİŞİ VE SÜRESİ

MÜŞTERİ'nin ServerButik.com’a ait Site’den online hizmet basvurusu yapmasi, akabinde hizmetin aktivasyonu ile sözlesme yürürlüge girer. Sözlesme süresizdir. MÜSTERI’nin aylik ödemeler yapmak suretiyle abone olmasi halinde dahi sözlesme süresizdir.

GENEL MADDELER

1. Kullanlan hizmet neticesinde para iadesi talep edilemez(Hizmet kullanilmadigi takdirde masraflar düsülerek iade yapilir)

2. ServerButik.com yetkililerinin haberi olmadan kesinlikle sunucu devredilemez, kiralanan sunucular 2. ve ya 3. sahis kisiler ile takas edilip ve(veya) satilma gibi islemlerde bulunulamaz.Aksi halde hizmet sözlesmeniz tek tarafli olarak fesh edilir.

3. Üyelik bilgileri müsteri tarafindan üye olunma sirasinda girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapilan islemlerde baz alinacagindan müsteri ve üyenin bu bilgileri hatasiz,eksiksiz ve dogru girdigi varsayilmaktadir.

4. Sunucu kiralama hizmetinden yararlanacak olan müsteriler, yeni siparislerinden sonra teslim etme suresini (6 saat-12 saat) beklemek ile sorumludur.

4.a: Müsteri, yeni sipariste, ekstra mod vb isler istediginde 3. maddedeki süreye bu isteklerin gerceklestirilme süresi eklenerek teslim edilme süresi buna bagli olarak degisir.

4.b: ServerButik.com'un satis sirasinda bahsettigi tüm sartlari müsteri kabul etmis sayilir.

5. Sunucunuzda bir sorun ve (veya) ayar degisikligi gerekli oldugunda ServerButik.com yetkilileri disinda 3. sahislara yaptirdiginiz ayar degisikliginden ServerButik.com sorumlu degildir.

6. Dolu aldiginiz sunucularin dolulugu ServerButik.com'a aittir.Oyunculari tasiyamazsiniz.

7.a TeamSpeak veya herhangi bir iletisimde ServerButik.com personelleri ve yetkilileriyle argo,küfür ve(veya) dengesiz konustugunuz taktirde hizmet sözlesmeniz tek tarafli olarak fesh edilir veya ilgili yetkilinin kararina gore islem yapilir.

7.b Sunucu Yöneticileriniz veya oyunculariniz MSN veya herhangi bir iletisimde ServerButik.com personelleri ve yetkilileriyle argo,küfür veya dengesiz konusmasi durumunda bu yetkili ilgili kisiyi sunucudan banlama hakkina sahiptir.

8. ServerButik.com sunucularinizda ki log kayitlarini, demo, konusma geçmislerini 3.sahislar ile paylasabilir.

9. Kiralanan sunucularda herhangi baska Sirkette bulunan sunucu IP reklamlarinin yapilmasi yasaktir.Yapildigi taktirde suncuya el konulup, IP degistirilir.

10. Sunucu isminde hostumuzdaki diger sunuculara karsi küçük düsürücü kelimeler sarfetmek,hakaretlerde bulunmak,baska sirketlere ait hizmetin reklamini yapmak kesinlikle yasaktir.Uyariya ragmen degistirmedigi taktirde sunucu kapatilip, hizmet sözlesmesi tek tarafli olarak fesh edilir.

11. Sunucularinizda gereksiz yere küfür edilmesi durumunda bu kisi admin dahi olsa yoneticiler tarafindan banlanabilir.

12. Sunucuyu teslim aldiginiz andan itibaren sizden baska 2. ve(veya) 3. sahis kisilerle ServerButik.com muhattap olmaz.Sunucuyu sadece 1 kisi üzerine alabilir.

13.A: Yasa ve ceza kanunlarina göre ihlal edilen içerikler fark edildigi takdirde ServerButik.com, sunucu hizmetini tamamen durdurma hakkini sakli tutar.

13.B: Kiralanan Sunucular ile sikayetlerinizi kiralayan kisiyle halletmelisiniz, her hangi bir sorunda sirketimiz sorumlu degildir ve sorumlu tutulamaz.

14. Sunucu sahipleri sunucularini güncel tutmaktan sorumludur.

15. Sirketimize ait olan bir sunucuda baska bir sunucuya ait ip vermeniz yasaktir.

16. Sunucularinizin dolulugu ServerButik.com a ait oldugu için sunucunuzu keyfi olarak kapali tutamazsiniz

17. Kişi kendi sunucusundan sorumludur(dolandırıcılık,sahtekarlık,kişisel problemler vs.)Gibi sorunlarda sunucu sahibi sorumludur ServerButik olarak ilişkilendirilemez.

18. Sunucularin kullanimi ve bu site (ServerButik.com) uzerinden satin alinacak hizmetleri yukarida belirtilen madde ve kosullar kabul edip hizmet almis sayilacaktir.

ÜCRET VE ÖDEME

18. Ücretler ilk siparis ile pesin olarak tahsil edilir ve aksi belirtilmedigi sürece dönem sonunda otomatik olarak kapatilir.

18B. Fatura isteyen Müsterilerimiz Fatura gönderme ücretini karsilamak mecburiyetindedir.

19. MÜSTERI, ilgili Hizmetlerine iliskin ödemelerini Sunucu Kontrol Panelinden "MUHASEBE" bölümüne ödeme yaptigina dair haber vermek ile yükümlüdür

20. MÜSTERI, Sunucu kontrol panelinden takip ettigi ödeme tarihini 3 gün geciktirir ise sunucusu askiya alinir.Askiya alindiktan sonra 24 saatlik bir süre devreye girer.Eger bu süre içerisinde de ödeme yapmaz ise sunucusu "Kiralik" statüsüne girer ve kiralanir.Sunucunun önceki sahibi eger sunucuyu tekrar almak ister ise 10(on)TL geciktirme ücreti alinir.

21. ServerButik.com, MÜSTERI’nin banka havalesi yolu ile ödemeyi seçmesi durumunda Site’de belirtilmis olunan banka hesabina,basvuru sirasinda MÜSTERI bilgilerinde belirtilen kisi yada kurum adina açilmis hesaptan 3 (üç) takvim günü içerisinde havalenin gerçeklesmesi sonucu ServerButik.com hizmet aktivasyonunu yapar ve MÜSTERI’yi bilgilendirir.Ödemelere ait tüm masraflar MÜSTERI’ye aittir.

22. Elektirik kesintisi, veya Müsteri hatasi sebebiyle sunucu kapali kalma günü ilave olarak verilemez.

23. Kulanıma Acılan Sunucular'da geri ödeme iadesi talep edilemez.

24. Sunucu Siparisinizden sonra, 24 saat icerisinde acılmaz ise Geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

Web Hosting / VDS - VPS - Kiralık Sunucu

25. Alınan hizmetlerin hiç birinde illegal ( yasa dışı ) içerik, döküman, resim veya bilgi bulundurmak kesinlikle yasaktır. Sunuculara zarar vermek isteyen yada saldırı amaçlı kullanmakta kesinlikle yasaktır.

26. Firmamız verilen hizmet limitlerinin ( CPU , Trafik , Hat vs. ) aşılması durumunda hizmeti uyarısız askıya alma hakkı mevcuttur.

27. Firmamız kişinin aldığı hizmeti yasa dışı ve art niyetli şekilde kullanımlarında hizmeti iptal etme hakkına sahiptirler.

28. ServerButik İnternet Hizmetleri üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusunda kaydedilir.Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir. ServerButik İnternet Hizmetleri alan adının bitiş süresine yakın tarihlerde müşteriye uyarı mailleri gönderir.Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur.Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından ServerButik İnternet Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

29. ServerButik İnternet Hizmetleri sunucularından web hosting ve reseller hosting hizmeti alan müşteriler aynı sunucuyu başka müşterilerle paylaşmayı kabul ederler.Herhangi bir müşteriye ait web sitesi sunucu kaynaklarını diğer müşterilerin sitelerinin çalışma hızını etkileyecek şekilde kullanırsa ServerButik İnternet Hizmetleri bu web sitesinin yayınını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.Bu tür bir durumda ServerButik İnternet Hizmetleri müşteriden web sitesini başka bir sunucuya taşımasını talep edebilir.Bu tür durumlarda ServerButik İnternet Hizmetleri para iadesi yapıp/yapmama kararı verme hakkına sahiptir.Müşteri alınacak her türlü kararı peşinen kabul etmiş sayılır.

30. Linux Hosting , Windows hosting hizmetlerin de dosya arşivi amaçlı kullanım kesinlikle yasaktır.Rar,zip,swf gibi dosya arşivleri tespit edildiği durumda hizmet geçici olarak durdurulur.Paylaşımlı hosting hizmetleri sadece web site dosyalarını barındırma amaçlı kullanılabilir.

31. ServerButik İnternet Hizmetleri tüm web hosting ve reseller hosting müşterilerinin hesaplarını haftalık ve aylık olmak üzere iki periyodda yedeklemektedir.Fakat ServerButik İnternet Hizmetleri hiçbir zaman yedek alma zorunluluğunda değildir.Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür.Yedek alınmaması nedeniyle yaşanacak veri kayıplarından ServerButik İnternet Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

32. Yasadışı kullanım; ServerButik İnternet Hizmetleri 'ne ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, yada bu tür aktivitelere destek veremez. ServerButik İnternet Hizmetleri suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma,bulgu sonucunda kapatma yetkisine sahiptir.

32. Tehdit/Tehlike; ServerButik İnternet Hizmetleri servisleri kullanılarak yayınlanan (Mail, upload v.b. yollarla) zarar verici her türlü objenin sorumluluğu müşteriye aittir. ServerButik İnternet Hizmetleri bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.

33. Sahtekârlık; Kişileri yanıltıcı,aldatmaya yönelik herhangi bir obje ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip,yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak,bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır.

34. Hile; ServerButik İnternet Hizmetleri servisleri kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler "dolandırıcılık" olarak adlandırılıp, gerekli "yasal işlemler" uygulanır.

35. E-mail / Haber Spam; Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır.

36. Spam Kullanmak; Özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili ServerButik İnternet Hizmetleri hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak " kesinlikle " yasaktır!

37. Erişim; ServerButik İnternet Hizmetleri servislerini /adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak ServerButik İnternet Hizmetleri tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir.

38. Marka gizlilik ilkelerinin ihlâli; ServerButik İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin/şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır.

39. Kişisel verilerin derlenmesi; ServerButik İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır.

40. Güvensiz Davranış; ServerButik İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi/işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

41. Virüs Dağıtım; Kasıtlı olarak barındırılan virüs ve şahısların/firmaların barındırdıkları bilgilere zarar verebilecek,olumsuz yönde etkileyebilecek virüs içeren yazılımların,dağıtımları kesinlikle yasaklanmıştır! Bilginiz dışındaysa, lütfen bu konuda ki tespitleri dikkate alınız.

42. Tescilli yazılımlar; Tescilli, kullanım ilkeleri bulunan yazılımları izinsiz veya yasadışı kullanmak hesabınızın durdurulması sebebidir.

43. Site içerikleri; ServerButik İnternet Hizmetleri Hosting ve reseller sunucularında Sunucu güvenliğini riske atacak dosyalar güvenlik duvarı tarafından otomatik olarak silinmektedir.Barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olmak zorundadır. ServerButik İnternet Hizmetleri sunucularında Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır. ServerButik İnternet Hizmetleri sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda ServerButik İnternet Hizmetleri hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar.

44. Sunucu kullanımı; ServerButik İnternet Hizmetleri tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur. ServerButik İnternet Hizmetleri tarafından sağlanan sunucularda IRCD sunucuları ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde ServerButik İnternet Hizmetleri sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar. Sunucularımızda Spam yapmak kesinlikle yasaktır. ServerButik İnternet Hizmetleri yetkililerine karşı uygunsuz,ahlaksız,saygısız ve anormal davranışlarda bulunan müşterilerimizin sunucularını kapatma hakkımızı saklı tutuyoruz.

45. Sunucu yönetimi; ServerButik İnternet Hizmetleri sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu webhosting türü yazılımın yönetimi müşteriye attir.

46. Tüm ServerButik İnternet Hizmetleri müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda ServerButik İnternet Hizmetleri hesapların ve sunucuların kapatılma hakkını gizli tutar.

47. Fatura Gönderimi ; Faturalarınız ServerButik İnternet Hizmetleri tarafından Posta yolu ile gönderilmektedir. Posta 'da kaybolan zarflar için yeniden fatura isteyebilirsiniz firmamızdan. Bu yeniden istenen faturalar ücrete tabidir.

YEDEKLEME HAKKINDA KOŞULLAR

48. Hosting/Reseller Hizmetleri ücretsiz Haftalık ve Aylık olarak otomatik yedeklenmektedir. Yedekler talep edildiği taktirde ücretsiz tarafınıza iletilir. Hosting ve Reseller sunucularında donanımdan ve yazılımlardan kaynaklanabilecek sorunlarda hizmet sahibi kendi yedeğinden sorumludur.

49. Sunucu ve Sanal Sunucu Yedekleme Alanları Ücretli Olarak Sağlanmaktadır. Talebiniz Doğrultusunda Yedekleme Alanını Tarafımızdan Kurulup Teslim Edilir. Teslim Edildikten İtibaren Yedeklerin Durumu, Takibi Müşterinin Sorumluluğu altına girer. Oluşabilecek Sorunların Takibi Müşterinin Sorumluluğundadır.

50. ServerButik İnternet Hizmetleri bu sözlesmeyi degistirme hakkini sakli tutar.